Zatkane rury – poradnik krok po kroku

Jeśli nie będziemy dbali o nasze rury na bieżąco, może się okazać, że zostaną one zapchane. Co możemy zrobić, kiedy dojdzie do najgorszego? Oto poradnik krok po kroku!

Krok pierwszy

Spróbuj przepłukać rury wodą. Być może zator nie jest tak duży, jak się wydaje i dalsze udrażnianie kanalizacji nie będzie konieczne. Na tym etapie powinniśmy też wyjąć wszelkie widoczne zanieczyszczenia.

Krok drugi

Mechanicznie usuń zabrudzenia. Można użyć do tego jakiegoś elastycznego, długiego drutu, dzięki któremu uda nam się przepchnąć zabrudzenia dalej, a nasza rura zostanie udrożniona. Trzeba być przy tym ostrożnym, żeby nie uszkodzić rury.

Krok trzeci

Udrażnianie kanalizacji środkami chemicznymi. W sklepach jest dostępne bardzo dużo środków, które pomogą nam udrożnić nasze rury. Wystarczy, że wsypiemy odpowiedni proszek do odpływu i zalejemy go ciepłą wodą, a chemikalia rozpuszczą zabrudzenia, które zablokowały nasze rury.

Krok czwarty

Jeśli nic z podanych sposobów nie pomogło, będziemy musieli zadzwonić po profesjonalnego hydraulika, który z pewnością nam pomoże.

Więcej znajdziecie na https://ofma.krakow.pl