Co jeść, a czego unikać?

Dieta dla większości z nas ma pomóc nam w utracie zbędnej wagi – ma być szybko i efektownie. Czy tak jest w praktyce? Niestety nie zawsze.

 

Monodiety są niezdrowe, a pozostałe plany żywieniowe nie na każdego z nas zadziałają. Co zatem powinniśmy jeść, a czego unikać? Zdrowa dieta opiera się na wszystkich składnikach – zobacz https://apdiet.pl/ . Nie możemy z dnia na dzień jeść tylko jabłek czy pić jedynie wodę. Co więcej, wielu dietetyków nie zakazuje nam zupełnej rezygnacji z pizzy czy hamburgera. Oczywiście po taką żywność nie możemy sięgać zbyt często. Nic się także nie stanie jeśli raz na tydzień poczęstujemy się dwoma kawałkami czekolady. To wszystko po to, by nie zwariować i zupełnie nie powrócić do niezdrowego trybu życia.

 

Nie rezygnujmy z małych przyjemności. Dodatkowo możemy włączyć aktywność fizyczną, by wspomóc się podczas zrzucania zbędnych kilogramów. Sport potrafi również pozytywnie wciągnąć. Dzięki temu już za kilka dni nie będziemy sobie wyobrażać, by w ciągu tygodnia choć 2-3 razy nie pójść na trening. Podsumowując, nie rezygnujmy ze swoich ulubionych posiłków, gdyż nasz organizm potrzebuje wszystkich składników. Nie musimy zupełnie unikać niektórych posiłków – wystarczy, że zmniejszymy ich ilość lub częstotliwość.