Jak wspomóc naczynia krwionośne?

Częste pojawianie się siniaków, może świadczyć o kruchości naczyń krwionośnych. To nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Jak za pomocą ziół wspomóc regenerację naczyń krwionośnych?

Kruche naczynka krwionośne sprawiają, że znacznie częściej na skórze pojawiają się siniaki. Powstają one nawet przy niegroźnych i niewielkich urazach. Słabe naczynka krwionośne to także problemy z cerą naczynkową, czy pojawiającymi się pajączkami, które w krótkim czasie mogą prowadzić do pojawiania się żylaków. Zioła na naczynia krwionośne to jeden ze sposobów na ich wzmocnienie i zapobieganiu problemom nawracających siniaków czy pękających naczynek.

Zioła na naczynia krwionośne

Naczynia krwionośne to ważny element ludzkiego ciała. Odpowiadają one za prawidłowe działanie całego organizmu. Dlatego warto stosować zioła, które pozwolą uszczelnić i wzmocnić naczynia krwionośne. Pomocne są wszelkie preparaty z wyciągiem z arniki górskiej, która przyspiesza regenerację naczynek krwionośnych. Wyciąg z nagietka ma właściwości przeciwzapalne, a także przeciwbólowe. W celu wzmocnienia naczyń krwionośnych pomocne będą także wszelkie maści z wyciągiem z kasztanowca, który zapobiega zastojom żylnym. Dodatkowo uszczelnia żyły i zapobiega pękaniu naczyń włosowatych.

Owoce i kwiatostan głogu to jedne z tych ziół, które mają wpływ na poprawę funkcjonowania naczyń krwionośnych. Poprawiają krążenie i działają ochronnie na ściany naczyń krwionośnych. Bogatym źródłem witaminy C, które domyka naczynka krwionośne jest rokitnik. Przyczynia się do prawidłowego wchłaniania flawonoidów. Działa przeciwzapalnie, a także redukuje obrzęki powstałe na skutek pęknięcia naczynek.

Krążenie krwi usprawniają także liście miłorzębu japońskiego, działają przeciwzapalnie i likwidują obrzęki tkanek. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnych przeciwdziałają starzeniu się naczyń krwionośnych. Ruta, z kolei, pomaga utrzymać prawidłową cyrkulację krwi. Chroni także tkanki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.

Zioła na naczynia krwionośne można ze sobą łączyć. Wówczas wzmacniamy ich działanie, co ma pozytywny wpływ na nasz układ krwionośny. Zioła można spożywać w formie herbatek czy naparów. Pomaga to nie tylko odbudować ścianki naczyń krwionośnych, ale również pozwala je wzmocnić i uelastycznić. Likwidują obrzęki i towarzyszące im stany zapalne. Poprawiają krążenie krwi. To wszystko wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego naszego organizmu Zdrowy układ krwionośny to zdrowe ciało i umysł.