Naturalne kosmetyki do walki z trądzikiem

Trądzik pospolity (Acne vulgaris) jest najczęstszą chorobą dermatologiczną u ludzi młodych, a która dotyczy większości osób w wieku dojrzewania. Jest to choroba skóry, która jest znana od bardzo dawna, bo opisywali ją już Arystoteles (IV w p.n.e.) i Pliniusz (I w n.e.).

Trądzik pospolity jest stanem zapalnym aparatu gruczołu łojowego i mieszka włosowego o przewlekłym przebiegu, które to zmiany skórne umiejscawiają się na skórze twarzy, karku, górnej części ramion, piersi i pleców. Skóra taka, objęta zmianami ma wygląd „skóry tłustej”, ponieważ dochodzi do nadczynności wydzielniczej gruczołów łojowych i powlekania się na jej powierzchni łoju skórnego.

Do miejscowego leczenia trądziku polecamy naturalne kosmetyki Dra Dudy. Kosmetyki są te oparte na bazie buskiej wody siarczkowej.

Podstawą pielęgnacji cery trądzikowej jest właściwe jej oczyszczenie i przygotowanie do dalszych zabiegów. Idealnym kosmetykiem który nie tylko dokładnie oczyści skórę ale również odżywia jest Buskie Mydło Siarkowe w płynie Dra Dudy. Jego działanie pobudzające mikrokrążenie dodatkowo zapewnia odżywienie skóry od wewnątrz. W efekcie, znacznie łatwiej walczyć z trądzikiem, można go skuteczniej usunąć, a po wyleczeniu działa profilaktycznie i zapobiega powstawaniu kolejnych wykwitów.

Do oczyszczenia skóry i przygotowania jej do kolejnych zabiegów wspaniale nadaje się również naturalne mydło rokitnikowe. Nie tylko głęboko oczyszcza ale także pobudza metabolizm i procesy energetyczne komórek. Szczególnie polecane dla cery dojrzałej, zniszczonej, przesuszonej i łuszczącej się.

Uzupełnieniem naturalnej pielęgnacji cery trądzikowej będzie nałożenie odpowiedniego kremu, który zapewni głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry i zabezpieczy ją przed utratą naturalnej wilgotności. Takie właściwości ma krem siarkowy z Wit.A+E Dra Dudy ,który dzięki zawartości wody siarczkowej wraz z minerałami i roślinnymi składnikami (aloes, olejek jojoba, olejek wiesiołkowy, olejek różany i lawendowy) oraz witaminą A+E i gliceryną, stanowi bardzo aktywnie nawilżający kompleks, zatrzymujący w skórze naturalną wilgoć oraz wzmacniający i odżywiający cerę. Podobnie jak mydełka pobudza metabolizm i procesy energetyczne komórek.

Natomiast jeśli już jakiś czas walczymy z wykwitami na skórze i potrzebujemy kremu, który nie tylko będzie zwalczał trądzik ale również zażegna przebarwienia na twarzy ,które powstały na wskutek wcześniej powstałych wykwitów polecamy Kremożel Rokitnikowy Dra Dudy. Krem zawiera duże ilości odżywczej witaminy C i beta-karotenu oraz flawonoidów. Taki zestaw to idealnie dobrany skład do walki z przebarwieniami.

Krem na przebarwienia na twarzy Dra Dudy doskonale pielęgnuje skórę suchą i wrażliwą, ze skłonnością do podrażnień. Dzięki temu, zapobiega powstawaniu kolejnych wyprysków, a w efekcie przebarwień. Bogactwo witamin wpływa na skórę ujędrniająco, wygładzająco i nawilżająco. Dzięki temu wygląda ona młodo i świeżo. Sprawia wrażenie skóry wypoczętej i pełnej energii. Jego dodatkowym atutem jest to, że rozjaśnia również piegi, a specjalne działanie wspierająco – stymulujące zapewnia długotrwałą i naturalną ochronę przed pojawianiem się kolejnych zmian.

Kosmetyki uzdrowiskowe Dr Duda to naturalne produkty najwyższej jakości.wypróbuj kosmetyki siarczkowe Dr Duda i ciesz się idealną skórą każdego dnia!