Duży lotek – czy warto wybrać?

Wiele osób decyduje się na gry liczbowe lotto ze względu na możliwość trafienia dużych wygranych. Z tego powodu atrakcyjne są obecnie takie gry jak duży lotek czy nawet eurojackpot. Jak wygląda gra duży lotek i czy rzeczywiście warto zdecydować się właśnie na tę grę?
Gra duży lotek obecnie nazywana jest po prostu lotto. Już skreślenie prawidłowo trzech z czterdziestu dziewięciu liczb daje wygraną najniższego stopnia. Większość graczy jednak wolałoby trafić sześć z czterdziestu dziewięciu liczb. Prawdopodobieństwo trafienia wygranej pierwszego stopnia wynosi jednak około 1:14000000.

 

Z tego powodu w przypadku dużego lotka często obserwuje się występowanie kumulacji. Wtedy nagroda wynosi nie dwa miliony, ale niekiedy nawet trzydzieści milionów. Z tego powodu wielu graczy decyduje się na grę właśnie w momencie wystąpienia kumulacji.
Losowania lotto odbywają się trzy razy w tygodniu. Wyniki dużego lotka można więc sprawdzić po godzinie 21. 40 w każdą sobotę, wtorek i czwartek na stronach internetowych. Można również oglądać losowania lub udać się do punktu sprzedaży, gdzie również możliwe jest uzyskanie wyników.