Przekonaj się, czy Twoja waga nie zagraża zdrowiu

Aby dowiedzieć się, czy masa naszego ciała jest w normie i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia warto skorzystać z BMI Kalkulatora.
Metoda ta wykorzystując wprowadzone przez nas dane dotyczące wzrostu i wagi, dokonuje obliczeń.
Przy użyciu narzędzia BMI Kalkulator dokładny wynik opisuje, do jakiej grupy wagowej możemy się przypisać. Jeżeli nasz wynik mieści się w granicach 18. 5 – 24. 99, możemy być spokojni – są to wartości jak najbardziej prawidłowe i nie wskazują na zaburzenia wagi ani w kierunku wychudzenia, ani otyłości.

 

W przypadku uzyskania innych wyników – niezależnie od tego, czy niższych, czy wyższych – należy przedsięwziąć działania mające na celu korekcję wagi, aby możliwie zbliżyć się do wagi idealnej.
Z pomocą dietetyka i trenera oraz przy odpowiednim samozaparciu każdy ma szansę na dojście do zdrowej, zadowalającej kondycji organizmu. I oprócz względów estetycznych, to właśnie zdrowie powinno być głównym bodźcem do zmiany dotychczasowego stylu życia. Zagrożenia płynące z utrzymywania niewłaściwej masy ciała są zdecydowanie zbyt poważne, aby nie podjąć wszelkich starań do ich zapobieżenia.