Jak leczyć seksoholizm?

Leczenie uzależnień to bardzo skomplikowany, długotrwały i wymagający proces. Czy masz świadomość, że nie tylko narkomania czy alkoholizm do nich należą? Jednym bardzo częstym współcześnie uzależnieniem jest seksoholizm. Uzależnienie od skesu podobnie jak uzależnienie od alkoholu czy narkotyków może być niebezpieczne, a do tego szczególnie destrukcyjnie wpływać na osoby z naszego najbliższego otoczenia. Jeśli zauważasz pierwsze symptomy tego niebezpiecznego uzależnienia, należy od razu zgłosić się po pomoc i poddać się odpowiedniej terapii.

Miejsca takie jak to: https://oaza.sos.pl/leczenie-uzaleznien/leczenie-narkomani/ zajmują się leczeniem różnorodnych uzależnień, w tym skesoholizmu. To odizolowany, bardzo malowniczo położony ośrodek, który zatrudnia dobrze wykwalifikowaną kadrę, która ma rozległą wiedzę na temat takich problemów. Nie zwlekaj dłużej i pozwól sobie pomóc, jeśli odczuwasz, że seks stał się twoim destrukcyjnym uzależnieniem.

Kiedy jesteś uzależniony?

Kiedy możesz uznać się za seksoholika i po czym poznać, że możesz mieć z tym problem. Seksoholizm to obsesyjne myślenie o seksie i konieczność uprawiania go bez względu na okoliczności. Co więcej, czasami zaburzenie łączy się z innymi zaburzeniami, które przy leczeniu uzależnienia również mogą zniknąć. Seksoholizm może dotyczyć zarówno kobiet jak i mężczyzn. Problem jest dość powszechny we współczesnym świecie i coraz częściej słyszy się o osobach, które cierpią z jego powodu.

Sposób leczenia

Uzależnienie od seksu leczy się podobnie jak każde inne z uzależnień. Najbardziej skuteczną metodą jest leczenie w ośrodku zamkniętym oraz psychoterapia w grupie. Samo zdiagnozowanie oraz odkrycie problemu jest już dużym krokiem w stronę normalności. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że dopadła ich taka przypadłość.

Jak żyć po terapii?

Życie po terapii zazwyczaj wraca do normy, a podjęte leczenie i chęć współpracy daje bardzo dobre rokowania na przyszłość.