Dieta Cambridge – wpływ na zdrowie

Dla wielu osób ułożenie wartościowego, pełnego witamin i minerałów jadłospisu może być nie lada wyzwaniem. Jeszcze trudniejszym zadaniem będzie rozpisanie diety odchudzającej, która zapewni wszystkie niezbędne mikroelementy przy niskim bilansie kalorycznym. To z tego powodu powstało mnóstwo gotowych diet, które zapewniają szybką utratę wagi. Jedną z nich jest dieta Cambridge – odchudzająca dieta, która pozwala na zrzucenie nadmiernych kilogramów.

Dieta Cambridge jadłospis

Jadłospis na diecie Cambridge składa się z gotowych, głównie półpłynnych dań (m.in. zup, owsianek i koktajli), które wyprodukowane zostały przez twórców tego stylu odżywiania się. Gotowe dania obfitują w białko oraz niezbędne mikroelementy – witaminy i minerały potrzebne do zachowania dobrego zdrowia i kondycji organizmu. Dania z diety Cambridge są niskotłuszczowe i wysokobiałkowe. Podczas odchudzania spożywa się 3 lub 4 posiłki w zależności od wzrostu i masy ciała, które łącznie zawierają od 1000 do 1500kcal. Według twórców diety ma ona na celu przestawienie organizmu tak, by zaczął on spalanie kalorii z rezerw tłuszczowych. Szacuje się, że odpowiednio przeprowadzona dieta Cambridge pozwala na zrzucenie od 1 do 2,5 kilograma tygodniowo.

Po zakończeniu odchudzania zaleca się stosowanie lekkiej diety bazującej na chudym mięsie i rybach, warzywach i niskotłuszczowym nabiale, spożywanie niewielkiej (od 1500 do 2000) ilości kalorii oraz zastępowaniu jednego posiłku gotowym daniem opracowanym przez twórców diety.

Dieta Cambridge – wskazania i przeciwwskazania

Choć dieta Cambridge umożliwia szybkie zrzucenie nadmiernych kilogramów, z pewnością nie jest dla każdego. Nie powinny jej stosować osoby przewlekle chore, w szczególności chorujące na cukrzycę, choroby układu krwionośnego oraz z różnymi problemami trawiennymi i nerkowymi. Duża ilość białka może negatywnie wpływać na kondycję nerek. Dieta Cambridge, ze względu na bardzo niską ilość spożywanych kalorii, nie jest polecana osobom bardzo aktywnym fizycznie. Nie powinny jej również stosować kobiety w ciąży oraz młodzież w okresie dorastania.