Naturalne lekarstwa na sen

Zdarza się, że tradycyjne sposoby na zaśnięcie, jak aktywność fizyczna czy odpowiednie odżywanie mogą zawodzić, bądź nasza praca czy zdrowie nie pozwala nam na stosowanie takich sposobów. Z pomocą przychodzą wtedy naturalne środki, które pomogą nam zasnąć oraz co ważne, pomogą nam odpowiednio funkcjonować kolejnego dnia. Jesteśmy przekonani, że dzięki lekturze poniższego artykułu poznasz środki, które pomogą Ci zasnąć.

Gdy natura przychodzi z pomocą…

Nie ma niczego ważniejszego od zdrowego trybu życia, odseparowania stresów i dobrze wyważonego work-life balance. Bywa jednak, że naturalne sposoby na sen zawodzą i musimy skorzystać z ziół, które od wieków są skutecznym orężem w walce z brakiem snu.

Najpopularniejszym środkiem, który ułatwi nam się uspokoić oraz wpłynie na zasypianie to melisa. Zawarte w niej olejki eteryczne, na które składają się cytral A i cytral B powodują wzrost jakości naszego snu. Ponadto picie melisy rozluźnia mięśnie co dodatkowo go wzmacnia.

Lawenda kojarzy się nie tylko ze środkiem na mole, lecz jej właściwości są bardzo korzystne dla osób niedomagających snem. Piękny zapach lawendy spowodowany przez olejki eteryczne wpływa na to, że nasz sen może w końcu być pewną sprawą. Związki chemiczne, które zawierają olejki powodują obniżenie działania naszego układu nerwowego, co w efekcie powoduje senność, jak i redukuje nasze napięcie związane ze stresem.

Równie popularnym rozwiązaniem jest kozłek lekarski, zwany też walerianą. Poza działaniem rozkurczowym i stosowaniu go w przypadku dolegliwości żołądkowych jest stosowana w walce z brakiem snu. Podobnie jak w przypadku lawendy jego zapach wpływa relaksująco na nasz układ nerwowy. Stosowanie kozłka lekarskiego jest bezpieczne, natomiast po 30 dniach zażywania naparu trzeba odstawić ten środek na 2 tygodnie. Taki napar możesz stosować 3 razy dziennie. Co istotne, w przypadku braku objawów bezsenności jest nieskuteczna.

Jak widzimy, zielarstwo przychodzi nam zawsze z pomocą, nawet w takich sytuacjach jak bezsenność. Oczywiście, podaliśmy tylko 3 propozycje, natomiast jest jeszcze kilka innych ziół, które nam pomogą jak rumianek. Dodatkowo na bazie ziół jest wiele kropel, czy tabletek, które możemy zakupić w każdej aptece.