Odciski między palcami są nieprzyjemne i niekomfortowe. To powszechny problem, z którym borykają się osoby w różnym wieku. Powoduje je nadmierne rogowacenie naskórka, wywołane noszeniem nieodpowiednich butów. Jak radzić sobie z odciskami między palcami?
Powstawanie odcisków spowodowane jest najczęściej noszeniem źle dobranego obuwia. Buty nie powinny być zbyt małe, ani zbyt duże. Nie polecane jest noszenie butów ze zwężanymi noskami. Dotyczy to także kobiet, które regularnie zakładają szpilki. Takie buty powodują, że ciężar ciała nie jest rozkładany równomiernie, powodując tworzenie się różnych nacisków. Powstawaniu odcisków sprzyja także płaskostopie, wady postawy oraz nieprawidłowy chód. Jeśli pojawia się odcisk miedzy palcami u nóg jak usunąć go chcemy wiedzieć. Czy istnieją domowe sposoby?
Odcisk miedzy palcami u nóg jak usunąć?
Odcisków najłatwiej się pozbyć używając do tego celu specjalnych plastrów na odciski. Są nasiąknięte specjalnymi preparatami zmiękczającymi i złuszczającymi. Pomocne będą także maści na odciski, które kupimy zarówno w aptece, jak i w sklepach zielarskich. Ważne, by w ich składzie znajdował się kwas salicylowy oraz kwas mlekowy, a także mocznik. Dzięki temu mają one działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Zanim nałożymy krem, stopy należy odpowiednio przygotować. Należy je wymoczyć w ciepłej wodzie, a następnie porządnie osuszyć. Na tak przygotowane stopy, należy nałożyć maść, a następnie zabezpieczyć odcisk, na przykład plastrem. Maść najlepiej stosować przez cztery – sześć dni.
Na odciski pomocne będą także kąpiele stóp z dodatkiem soli kuchennej lub kosmetycznej. Wykorzystując do kąpieli sól kuchenną, dodajmy do niej kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. Dzięki temu nie tylko wymoczymy stopy, ale również odprężymy się i zrelaksujemy się. Olejki, które idealnie sprawdzą się w kąpieli stóp to olejek: lawendowy, miętowy, eukaliptusowy czy rumiankowy. Ten ostatni ma również działanie antyseptyczne, więc zniweluje problem zakażenia.
Usuwanie odcisku między palcami u nóg musi odbywać się w sposób delikatny i przemyślany. W przeciwnym wypadku osiągniemy ofekt odrwotny od zamierzonego. Pamiętajmy, aby nie usuwać odcisków mechanicznie. Ich wycinanie czy ścieranie pilnikiem czy tarką do stóp może spowodować zakażenie. To z kolei wpłynie na wydłużenie czasu gojenia się odcisku. Rana, która powstanie w miejscu odcisku może podejść krwią lub ropą i spowodować dyskomfort podczas codziennych aktywności.