Popularny kierunek wśród Polaków

Holandia to jedno z najpopularniejszych państw wybieranych przez naszych rodaków jako miejsce pracy zawodowej. Już od wielu lat Polacy wyjeżdżają tam w poszukiwaniu atrakcyjnej i dobrze płatnej posady. Nie ma się czemu dziwić – Holandia słynie nie tylko z tulipanów, pary królewskiej czy bardzo liberalnego społeczeństwa. To także państwo wysokich zarobków, łatwo dostępnej i różnorodnej pracy, atrakcyjnych warunków socjalnych. Społeczność polska w Niderlandach jest jedną z największych wśród wszystkich mniejszości narodowych. Polacy chętnie osiedlają się w tym kraju i sprowadzają tam rodziny. Praca w Holandii to warta rozważenia propozycja.

Jakie zawody potrzebne

Kto najłatwiej znajdzie pracę w Holandii? Ofert pracy w Niderlandach gwałtownie przybywa. To nadal bardzo popularny kierunek wyjazdów zarobkowych. Pracę znajdą mechanicy samochodowi, lakiernicy i blacharze, elektrycy, tynkarze, budowlańcy, pracownicy sprzątający, kierowcy zawodowi, obsługa sklepów, hoteli i gastronomii. Ponadto wiele ofert zatrudnienia czeka także na operatorów maszyn i wózków widłowych, spawaczy, kafelkarzy czy hydraulików.
Praca w Holandii czeka również w produkcji przemysłowej, usługach, rolnictwie, leśnictwie i rybołówstwie. Z uwagi na fakt iż w społeczeństwie niderlandzkim przybywa osób starszych poszukiwani są opiekunowie seniorów, osób niepełnosprawnych jak również lekarze, pielęgniarze i fizjoterapeuci.

Przykładowe zarobki

Zarobki osób pracujących w Holandii różnią się w zależności od wykonywanej pracy czy regionu. Jest to także zależne od tego, czy mamy do czynienia ze stałą pracą czy zatrudnieniem sezonowym. Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy poszczególnych branż? Operator wózka widłowego zarobi 11,5 euro na godzinę. Piekarz – 10,8 euro na godzinę. Stawka godzinowa dla szlifierza to niecałe 10 euro podczas gdy spawacz może liczyć na 15 euro. Pracownik produkcji otrzymuje ok. 10-10,5 euro na godzinę. Praca polegająca na zbiorze owoców wiąże się z wynagrodzeniem w wysokości ok. 10 euro za godzinę pracy.
Kierownik marketu zarobi ok. 15 euro na godzinę, magazynier – 12,5 euro a fizjoterapeuta 16 euro na godzinę.