Jak samemu przekłuć uszy?

Różne zabiegi kosmetyczne lub mające na celu zmodyfikować nieco wygląd naszego ciała, bywają bolesne. Bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tych dolegliwości bólowych jeszcze przed zdecydowaniem się na wykonanie zabiegu. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy i nie spowoduje nieprzyjemnych doznań. Ważne jest, aby pamiętać o właściwym wyborze osoby wykonującej dla nas zabieg, ponieważ jej profesjonalizm, doświadczenie oraz technika pracy mogą znacząco zmniejszyć dolegliwości bólowe lub inne, niepożądane powikłania.

Samodzielnie wykonane zabiegi

Bardzo wiele osób decyduje się na samodzielne wykonywanie różnych zabiegów w warunkach domowych. Motywacją ma być mniejszy ból oraz większe bezpieczeństwo. Niestety najczęściej okazuje się, że zupełny brak doświadczenia i odpowiednich narzędzi, powoduje zupełnie odwrotne skutki. Każda czynność wykonywana znacznie wolniej, ze względu na brak pewności ruchów, przyczynia się do powstawania nieco większych obrzęków i tym samym bólu. Dlatego też, wielu zabiegów zarówno kosmetycznych, jak i między innymi piercing uszu nie powinny być wykonywane w warunkach domowych. Ogromne ryzyko wynika także, z braku posiadanie specjalnych sprzętów do sterylizacji narzędzi. Można więc bardzo łatwo i zupełnie nieświadomie doprowadzić do poważnych infekcji lub zakażeń, których całkowite wyleczenie zajmie nawet kilka tygodni. Najrozsądniej jest ograniczyć swoje domowe zabiegi wyłącznie do codziennej pielęgnacji skóry, a na poważniejsze zmiany lub modyfikacje, takie jak piercing uszu wybrać profesjonalną osobę.

Nieprofesjonalne gabinety

Podczas poszukiwania gabinetu lub osoby mającej wykonać nasz zabieg, należy zachować dużą ostrożność. Powszechność i duże zainteresowanie różnorodnymi zabiegami powoduje, że na rynku pojawia się coraz więcej mało doświadczonych i niezbyt profesjonalnych osób. Najbezpieczniej jest sprawdzić wcześniej dokładne procedury sterylizacji oraz dbania o bezpieczeństwo w gabinecie i dopiero wtedy zadecydować o wykonaniu przez taką osobę naszego zabiegu. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko wystąpienia zakażeń oraz innych przykrych powikłań.