Najważniejsze zasady treningu Push Pull Legs
Trening Push Pull Leg jest coraz chętniej wybierany przez osoby, które pragną ćwiczyć regularnie i osiągać najlepsze efekty. Nic w tym dziwnego, bowiem ten rodzaj treningu jest naprawdę korzystny dla organizmu oraz wyglądu sylwetki. Polega on na odpowiednim pogrupowaniu ćwiczeń. Dzień pierwszy czyli ruch odpychający, to czas poświęcony na trenowanie klatki piersiowej, mięśni naramiennych oraz trójgłowych ramion. Drugi dzień to ruch polegający na przyciąganiu. W tym czasie należy wykonywać ćwiczenia rozwijające grzbiet, mięśnie dwugłowe ramion oraz mięśnie bicepsów. Ostatni dzień to czas nóg. W tym dniu treningu należy poświęcić czas na łydki, uda oraz pośladki. Pamiętaj o tym, iż rozgrzewka przed przystąpieniem do treningu właściwego jest bardzo ważna. Dzięki niej można uniknąć kontuzji. Prawidłowo przeprowadzona nie powinna zająć więcej niż dziesięć minut. Cały trening zaś trwa około czterdziestu minut.
Przykładowe ćwiczenia
Pierwszy dzień treningu, czyli push a więc ruch odpychający można poświęcić na ćwiczenia takie jak klasyczne pompki, odwodzenie ramion w bok z hantlami czy pompki wąskie. Dzień drugi, czyli pull a więc przyciąganie, można poświęcić na ćwiczenia takie jak podciąganie na drążku, zginanie ramion czyli chwyt młotkowy albo podciąganie sztangi pod brodę. Ostatni dzień treningu legs, warto wykorzystać i wykonać ćwiczenia takie jak przysiady z hantlami, wspięcia na palcach stojąc czy martwy ciąg.
Trening tego rodzaju może z powodzeniem wykonać każdy, bez względu na poziom zaawansowania. Rodzaj ćwiczeń i ilość powtórzeń należy dostosować to swoich możliwości i modyfikować plan w zależności od poziomu zaawansowania. Ten rodzaj treningu jest nie tylko bezpieczny, ale bardzo efektywny. Można wykonać go w domu, samodzielnie.
Przykładowe plany treningowe można znaleźć na blogach, które zajmują się opisywaną tematyką. Warto również zajrzeć do serwisu YouTube, gdzie doświadczeni trenerzy dzielą się cennymi poradami na temat tego treningu